Co nam mówi Zbyszek Boniek

29 czerwca 2017

Nasz bohater młodości – Zbigniew Boniek udzielił świetnego wywiadu w Newsweeku w numerze 27/2017 z 26-06-2-07.17. Rozmowę z obecnym Prezesem PZPN przeprowadził nie kto inny jak znakomity dziennikarz – Paweł Reszka, o którego książkach ostatnio pisałem. W szczegółach odsyłam do gazety, ale jedną wypowiedź warto tu teraz przytoczyć. Oto nasz świetny piłkarz mówi tak:

Paweł Reszka:

– Byliśmy „zieloną wyspą”, potem okazało się, że Polska jest „w zgliszczach”. W pierwsze wierzyliśmy, a potem chętnie uwierzyliśmy w to drugie. Dlaczego?

Zbigniew Boniek:

Prawda jest gdzieś pośrodku między wyspą a zgliszczami. A że Polacy są dość łatwowierni, podatni na manipulacje, to fakt. Czego oczekiwać, skoro większość z nas nie czyta książek, a jak bierze się do gazety, to leci po nagłówkach? Zdaje się, że mamy poważny problem z edukacją narodu i w to powinniśmy poważnie zainwestować. Tym bardziej, że świat zmienia się coraz szybciej.

Pozwolę sobie pozostawić ten cytat bez komentarza. Komentarz oraz wnioski wyciągnijcie sobie sami. Zauważmy, że Boniek jest – jakby nie było – tylko sportowcem, biznesmenem, owszem – wykształconym i wielce inteligentnym, ale jednak bez aspiracji byciem jakimś intelektualnym „przewodnikiem narodu”. I mówi, co mówi, czyli mówi to, co wszyscy widzimy tak zwanym „gołym okiem”…

Warto o tym pomyśleć.

Wykorzystanie zdjęć lub tekstów bez zgody autora zabronione

Projekt i realizacja: agencja interaktywna futuresystems.pl