Czas zbierania kamieni

12 lipca 2017

No i jest. W ubiegły piątek odebrana z drukarni, w poniedziałek u mnie na biurku. „Czas zbierania kamieni” – wybór tekstów o książkach, pisarzach, poetach, a właściwie wybór tekstów o emocjach i przeżyciach związanych z ich lekturą, kilka refleksji, rozważań. Wydanie tej książki sfinansowała Fundacja ARKONA, a celem jej przyświecającym jest wydanie całej serii pod hasłem „KRYTYKA”. Nad całością projektu pieczę sprawuje znany i ceniony krytyk literacki Stanisław Grabowski. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Idea jest w każdym razie zachęcająca. Póki co zachęcam do lektury, ale na razie sam jeszcze nie wiem, gdzie będzie można tę pozycję nabyć. Mam nadzieję, że z pewnością u wydawcy, czyli Agencji ATM-Media w Warszawie. Niestety nie jestem tu „panem sytuacji”… Cóż. Tak prezentuje się okładka …

walter-okladka

walter-okladka

Rzecz jasna wszystkie teksty zawarte w tej książce były publikowane w E-tygodniku Literackim Pisarze.Pl, z którym jestem mocno związany, a Bohdana Wrocławskiego szczerze uważam za Przyjaciela. Chwała mu, że wciąż ma siły i chęci do prowadzenia tego portalu, gdyż kłody pod nogi kładą mu niemal wszyscy – niechętni do jakiegokolwiek wsparcia urzędnicy, hakerzy, zawistnicy wszelkiej maści, nawet niektórzy „przyjaciele”… Jak widać dziś przedsięwzięcie kulturalne nie funkcjonuje bez prywatnego (w tym przypadku własnego) wsparcia. Takie czasy i takie państwo – państwo polskie – braku kultury. Po co wspierać czytelnictwo? Prawda?

Zostawmy jednak złe instynkty oraz narzekania na inną okazję. Teraz wypada się cieszyć z książki, a wspominam o kulisach może dlatego, że nie byłoby tej książki bez: mojej Żony, bez Bohdana Wrocławskiego, bez Staszka Grabowskiego, że wymienię „siły sprawcze” – którym teraz i tutaj BARDZO DZIĘKUJĘ.

Wykorzystanie zdjęć lub tekstów bez zgody autora zabronione

Projekt i realizacja: agencja interaktywna futuresystems.pl